Buhalterijos pavyzdžiai galėtų tapti matematikos uždaviniais mokykloje

Iš tiesų buhalterine apskaita Vilniuje reikalinga labai daug kam: įmonėms, organizacijoms, valstybinėms institucijoms, netgi savarankiškai dirbantiems žmonėms. Tai svarbu, kadangi įstatymų, kurie reglamentuotų vienokius ar kitokius pinigų apmokėjimo, išmokėjimo būdus yra tikrai daug. Taigi, jeigu norite susipažinti su tuo, kaip tvarkyti buhalteriją, galite pakliūti į visiškai naują ir daugybės pastangų reikalaujantį pasaulį. Tačiau galbūt nereikia to bijoti. Jeigu jau mokyklos laikais būtume geriau supažindinti su PVM ir kitokiais mokesčiais, su jų apskaičiavimo būdais, galbūt vėliau būtų kur kas lengviau orientuotis.

Matematikoje vis dar skaičiuojama pagal nerealius uždavinius

Profesionali buhalterijaŠiais laikais, kaip pastebi privati buhalterijos ir matematikos korepetitorė, matematikos uždaviniai mokykloje vis dar neatitinka realių dalykų. „Populiarūs, pavyzdžiui, bendro darbo uždaviniai. Petriukas ravi bulves vienu tempu, Jonukas kitu, ir prisijungia vėliau – kada vaikai išravės lauką? Tokių uždavinių gausu ir vadovėliuose, ir olimpiadose, nors mokiniai šiais laikais tokių veiklų neturi ir apskaičiuoti tokių dalykų nereikia. Suprantama, mokykliniai uždaviniai anksčiau kurti būtent tam, kad būtų galima kuo patraukliau pateikti skaičiavimus, sudominti moksleivius ir leisti jiems išmokti kažką naujo.

Buhalterija smulkiajai įmonei – geri uždaviniais

Privati matematikos ir buhalterijos korepetitorė sako, kad dabartinių smulkiųjų verslų arba individualiai dirbančių žmonių sunkumai skaičiuojant mokesčius, kuriuos reikia deklaruoti, ir kitus dalykus – tai realiai tokie uždaviniai, kokie gali atrodyti visai kitaip, jeigu juos pateiki kaip uždavinius per matematiką. „Vaikai jau dabar skaičiuoja, kiek jiems reikia uždirbti, dirbant su individualia veikla, kad, pagal dabartinius įstatymus, būtų galima deklaruoti bent minimalią algą ir atitinkamai gauti vėliau darbo stažą, nedarbingumo ar motinystės išmokas. Tam naudojamos visokios skaičiuoklės, ir tai yra tikrai įdomus dalykas. Tad buhalterija, kuri reikalinga smulkiajam verslui – puikus pagrindas matematikos uždaviniams. Mokiniai tada lengviau įsisavina informaciją, kokie yra pačios matematikos veikimo principai. Taip pat atsiranda ir supratimas, kaip veikia mokesčių sistema, kiek žmogus turi uždirbti, ir ką jis turi daryti, kad uždirbtų.

Programavimui irgi tinkančios užduotys

Kaip sako korepetitorė, tuos pačius dalykus, tas pačias užduotis su buhalterijos pavyzdžiais galima taikyti ir programavimui. Kadangi būtent programavime tie visi skaičiavimai gali būti paversti komandomis, nuorodomis, kaip turėtų dirbti kompiuteris. Tad galima mokytis ir programuoti, pasitelkus būtent tokią informaciją. Pravers vėliau gyvenime, o jei nepravers, tai ir nieko blogo nenutiks. Vis geriau mokytis su realiais pavyzdžiais, o ne su pasenusiais kolūkio bendro darbo uždaviniais.

Susiję įrašai

Parašykite komentarą

Dėkojame, kad nusprendėti palikti komentarą! Tiesiog užpildykite laukelius ir paspauskite mygtuką Skelbti. Turėkite omenyje, kad komentaras nebūtinai bus matomas iš karto, pirmiausia jis bus patikrintas.