Kiek laiko alkoholis išlieka jūsų organizme?

Įdomu, kiek laiko alkoholis išlieka jūsų organizme? Tai priklauso nuo to, kiek alkoholio išgėrėte ir ar tiriamas jūsų šlapimas, plaukai, kraujas, seilės ar motinos pienas. Perskaitykite ir sužinokite, kiek laiko užtrunka, kol išsiblaivote, ir kada galite būti blaivūs.

Kiek laiko alkoholis islieka organizme"Kiek laiko alkoholis išlieka jūsų organizme?" ir "Kiek laiko alkoholis išlieka kraujyje?" – tai du dažniausiai užduodami klausimai apie alkoholį organizme, ir jie užduodami dėl kelių priežasčių. Galbūt dėl darbo atliekate alkoholio testą arba užsirašote į alkoholio detoksikacijos programą. Atsakymai į šiuos klausimus priklauso nuo įvairių veiksnių, įskaitant alkoholio kiekį ir išgertų gėrimų skaičių. Be to, alkoholis skirtingose kūno dalyse išlieka skirtingą laiką. Šie veiksniai lemia, kiek laiko reikia, kad žmogus pasiektų blaivumo būseną.

Kiek laiko alkoholis išlieka jūsų organizme? Normalios, sveikos kepenys gali apdoroti maždaug vieną gėrimą per valandą, todėl paprastai vienas gėrimas jūsų organizme išbūna vieną valandą. Tai reiškia, kad jei baigsite gerti gėrimą 6:00 val., iki 7:00 val. Tačiau jei 6:30 val. išgersite antrą kartą, laikas bus pridėtas. Nuo pirmojo gėrimo liks 30 minučių, plius papildoma valanda nuo antrojo gėrimo, vadinasi, būsite apsvaigęs iki 8:00 val.

  1. Kiek laiko alkoholis išlieka šlapime? Apie 80 valandų.
  2. Kiek laiko alkoholis išlieka kraujyje? Vidutiniškai kepenys gali apdoroti vieną gėrimą per valandą.
  3. Kiek laiko alkoholis išlieka jūsų plaukų folikuluose? Maždaug tris mėnesius.
  4. Kiek laiko alkoholis išlieka jūsų motinos piene? Apie 2-3 valandas po vieno gėrimo.

Kas yra vienas gėrimas?

Kiekvienoje gėrimo rūšyje (aluje, vyne, likeryje ir t. t.) yra skirtingas alkoholio kiekis. Bare gėrimai paprastai standartizuojami, kad būtų galima lengvai sekti, kiek alkoholio išgėrėte. Standartinis "gėrimas" yra 0,6 uncijos alkoholio.

Pavyzdžiui, vieno alaus yra 12 skysčio uncijų, o jo sudėtyje yra 5 % alkoholio. Vynas yra kur kas labiau koncentruotas gėrimas – 12 %. Vos 5 skysčio uncijos vyno laikomos vienu gėrimu. Vienas šlakelis romo, degtinės ar džino, kurio alkoholio koncentracija yra 40 % (80 proof), laikomas vienu gėrimu. Visuose trijuose gėrimuose yra toks pat alkoholio kiekis.

Jei išgersite vieną taurę vyno (5 skysčio uncijos), jūsų kepenys sugebės jį metabolizuoti maždaug per valandą. Jei vieną po kito išgersite du šlakelius degtinės, prireiks dviejų valandų, kad vėl taptumėte blaivus.

Ir atminkite – alkoholis yra alkoholis. Alkotesteris neskiria, ar tai šlakelis, ar "tiesiog alus". Jis vienodai veikia jūsų alkoholio koncentraciją kraujyje (AKK).

Kiek laiko užtrunka išblaivėti?

Apsvaigimo simptomai kiekvienam žmogui pasireiškia skirtingai ir iš organizmo pasišalina skirtingu greičiu. Tokie veiksniai, kaip kūno tipas, lytis, valgymas ir vandens gėrimas, gali turėti įtakos tam, kiek laiko prireiks, kad pasijustumėte blaivūs. Pernelyg dideli alkoholio vartojimo įpročiai taip pat gali pailginti laiką, kurio gali prireikti.

Alkoholio skaidymo procesas prasideda skrandyje. Šiek tiek suskaidoma ten, tačiau likusi dalis pasiekia plonąją žarną ir yra absorbuojama į kraują. Kepenys pradeda metabolizuoti tai, ką gali, o likusi dalis pasiskirsto po visą organizmą. Nedideli alkoholio kiekiai taip pat pasišalina su šlapimu, prakaitu ir kvėpavimu.

Svarbu prisiminti, kad geresnė savijauta po pagirių dar nereiškia, kad alkoholis pasišalino iš organizmo. Geriausias būdas įvertinti, kiek esate apsvaigęs, yra alkoholio koncentracijos kraujyje (AKK) skalė.

Gali būti atvėjų, kuomet jums reikalinga skubi išblaivinimo paslauga. Išblaivininas namuose gali būti tinkamiausia alternatyva.

Susiję įrašai

Parašykite komentarą

Dėkojame, kad nusprendėti palikti komentarą! Tiesiog užpildykite laukelius ir paspauskite mygtuką Skelbti. Turėkite omenyje, kad komentaras nebūtinai bus matomas iš karto, pirmiausia jis bus patikrintas.