Ką daryti, kad augintinis nebijotų veterinaro

VeterinarijaKiekvienam naminiam gyvūnui yra reikalingos veterinaro paslaugos bent kelis kartus gyvenime arba nuolatos. Tačiau augintiniai neretai į veterinarus reaguoja taip, kaip maži vaikai į odontologus – labai bijodami. Kodėl taip yra, ir kaip to išvengti?

Baimės požymiai

Jeigu augintinis bijo veterinaro, jam nesvarbu, ar tai Jakovo veterinarijos klinika, ar kokia nors kita – jis tiesiog bijos veterinaro ir atpažins jį kone iš tolo. Galbūt veterinarijos kliniką atpažins iš kvapo. Gal iš specifinių garsų. O gal ir tam tikrų veiksmų išskirtinumo: kur dar būna taip, kad šeimininkai kartu vežtųsi augintinį, leistų lipti jam iš mašinos, eiti drauge, o tuomet visas dėmesys būtų skirtas būtent augintiniui ir jis būtų greitai užkeltas ant stalo. Tai kas, kad iškart jam kažkas duos skanėstų ir meiliai kalbins, bet viskas čia primins kažką baisaus ir norėsis kuo greičiau sprukti. Taigi, nervingai besijaučiantys ir veterinaro bijantys gyvūnai tą stresą parodo panašiai: visų pirma, yra pasimetę, dairosi ir žiūri, per kur galėtų pasprukti. Gali rodyti agresiją, jeigu kažkas (net šeimininkas) prie jų lenda apžiūrai: gal kanda, draskosi, urzgia, šnypščia ir pan. Atskirai kai kurie gyvūnai turės dar ir savo apsaugos mechanizmus, pavyzdžiui, skunkai paleis kvapą. Įdomu tai, kad kvapo liaukas turi ir šunys, kurie taip pat galės padaryti šį dalyką, ir tai bus labai nemalonu. Labai jautrūs gyvūnai iš baimės gali apsišlapinti ar tuštintis, vemti, pasižymės dideliu seilėtekiu. Pirmieji požymiai galbūt bus užsispyrimas ir nenorėjimas eiti į kliniką.

Kokių klaidų nedaryti šeimininkams

Kodėl gyvūnai bijo veterinarų? Dažniausiai dėl šeimininkų elgesio, ir dėl veterinarų elgesio. Šeimininkų klaida pati pirmiausia yra tokia, kad labai retai lankomasi pas veterinarus – tik tada, kai iš tikro kažko reikia. O juk reikėtų eiti dažniau. Ten apsilankyti, tiesiog gauti skanėstą. Geras būdas prisijaukinti gyvūną. Kaskart, kai kažko gyvūnui prireiks, eiti drauge, ten pirkti šunų ėdalą ar kažką panašaus. Tik kartais tas apsilankymas bus ir apžiūra ar gydymas. Šeimininkai kartais patys ima elgtis agresyviai, bandydami sutramdyti veterinarijos klinikoje esantį neramų gyvūną, ir taip sustiprina stresą.

Ką turėtų daryti veterinarai

Veterinarams iš tiesų nebelieka ką daugiau daryti: tik teikti šią informaciją šeimininkams. O visa kita nuo jų nepriklauso. Kai kurios procedūros gyvūnui nemalonios ar skausmingos, tad viskas, ką gali padaryti veterinaras, tai nebent duoti skaniukų už kantrybę.

Susiję įrašai

Parašykite komentarą

Dėkojame, kad nusprendėti palikti komentarą! Tiesiog užpildykite laukelius ir paspauskite mygtuką Skelbti. Turėkite omenyje, kad komentaras nebūtinai bus matomas iš karto, pirmiausia jis bus patikrintas.