Kaip švariai išvalyti langus

Langų valymo sprendimaiSavuose namuose langu valymas gali tapti gražiu pavasario ritualu, o štai dideliems pastatams paprastai samdomi darbuotojai, mobilios valytojų brigados, kurios tokius darbus ir atlieka. O jeigu norite valyti patys, štai kaip tai padaryti. O juk valyti langus gali būti tikrai smagu.

Susitvarkykite su užuolaidomis

Jūsų langu valymas prasidės ne nuo pačių langų. Pirmiausia tai prasidės nuo minties, kad reikia išsivalyti langus. Kas ją paskatins? Pavasarį aukščiau pakylanti saulė ir labiau apšviečianti visus lango nešvarumus? O gal į svečius atvažiuos priekabi mama arba anyta, ir jūs norite, kad namuose liktų mažiau prie ko prisikabinti? Gali būti ir taip. Tačiau reikėtų pasiruošti ir susitvarkyti. Pirmiausia pradėsime nuo užuolaidų. Tikriausiai jos seniai čia kabo ir dulka. Net nepastebėjote, kaip iš baltų jos virto pilkomis. Nieko baisaus. Susitvarkysime su jomis, o tuomet eisime prie langų. Taigi, jas atsargiai nukabinkite, labai neniurkykite, kad po kambarį nepasklistų dulkės. Tuomet sudėkite į skalbimo mašiną ir užstatykite švelniausią skalbimą šaltame vandenyje. Dabar eisime prie langų.

Išsiurbkite dulkes ir vabzdžius

Senesnių medinių langu valymas prasidės nuo to, kad reikės atidaryti vieną lango pusę ir išsiurbti per sezoną viduje susikaupusius vabzdžius, voratinklius. Galbūt reikės nusiurbti ir nuo viengubo stiklo palangės, o gal ant pačių langų ir stiklų bus prisikaupę kažin kokių voratinklių bei į juos įstrigusių lavonų. Visa tai, žinoma, reikia susiurbti. Galima darbuotis ir šluotele bei semtuvėliu, tačiau kas norėtų tokio darbo? Kai kalba eina apie negyvas muses, uodus ir vorus, bites, drugelius – geriau turėti kuo mažiau kontakto su šiais laiko inkliuzais.

Sausas dulkių nuvalymas

Tikriausiai ant langų ir rėmų visur prisikaupę daug dulkių, kurių gal ir nematote. Todėl pirmiausia reikia visa tai nuvalyti sausa šluoste, geriausia, jeigu ji bus su mikro pluoštu, kuris užtikrins dar geresnį nešvarumų surinkimą. Jokiu būdu nepradėkite visko nuo šlapio valymo, nes tuomet dulkės sudrėks ir taps tikru purvynu ant jūsų stiklų.

Intensyvus drėgnas rėmų valymas

Tuomet su drėgnu skuduru ar šluoste gerai nuvalykite rėmus, kad jie pasiliktų visiškai švarūs.

Stiklų valymas su valikliu

Yra specialių purškiamų valiklių, kuriuos naudosite valydami stiklus. Jie lengvai padės sukamaisiais šluostės judesiais pašalinti pirštų antspaudus, riebalus, musių pėdsakus ir kt.

Sausas stiklų valymas

Galiausiai viską sausai valysite tol, kol ant stiklo nebeliks jokių nešvarumų.

Susiję įrašai

Parašykite komentarą

Dėkojame, kad nusprendėti palikti komentarą! Tiesiog užpildykite laukelius ir paspauskite mygtuką Skelbti. Turėkite omenyje, kad komentaras nebūtinai bus matomas iš karto, pirmiausia jis bus patikrintas.