Parama saulės elektrinėms 2021 m. iki 9 mln. eurų

Dar šiais metais galite džiaugtis nuosava saulės elektrine, kuri jau pavasarį pradėtų gaminti tris kartus pigesnę energiją. Tokią galimybę suteikia profesionali „Saulės grąža“ komanda, o įrengimo kaštus sumažina valstybės teikiama parama saulės elektrinėms.

Kokia parama saulės elektrinėms numatoma 2021 metais?

Šiais metais numatoma parama gyventojams, įsirengiantiems ar įsigyjantiems elektrines iki 10 kW galios. Įrengti jėgainę galima ant nuosavo namo stogo, ant žemės, ant daugiabučio stogo; įsigyti galima jau įrengtą elektrinę saulės parke. Bet kokiu atveju skiriama 323 euro už 1kW galios parama. Taigi, įsirengiant didžiausią 10 kW galios elektrinę, gautumėte 3230 eurų paramos.

Jeigu jau šiais metais norite gaminti pigesnę elektrą, pasiruoškite pateikti prašymą dėl paramos saulės elektrinėms nuo kovo pradžios iki kovo 30 dienos. Pateikus prašymą ir gavus finansavimą „Saulės grąža“ specialistai įrengs elektrinę per 2 mėnesius, tačiau jau dabar turėtumėte planuoti projektavimo ir statybos darbus. Taigi, tinkamai pasiruošę naudotumėte jau savo elektrinės sugeneruotą energiją gegužės mėnesio pradžioje.

Parama saulės moduliams

Šiais 2021 metai numatoma ne tik įprasta parama saulės elektrinėms, bet ir parama saulės moduliams be inverterio. Jos dydis siekia 243 euro už 1 kW. Ši naujovė suteikia galimybę jau turintiems jėgaines padidinti jų galią, įsirengiant papildomus saulės modulius. Apsimoka turėti didesnę, 10 kW jėgainę, nes dalį jos pagamintos, bet ne panaudotos energijos galima atiduoti elektros tinklams ir taip atsiskaityti už elektros pasaugojimą. Tinklams reikėtų pervesti 36 % sugeneruojamos energijos.

Priemonei „Saulės elektrinės namų ūkiuose“ šiais metais bus skiriami 9 mln. eurų. Pagal šią priemonę jau skirta 12 mln. eurų kompensacijų, kurios buvo išdalintos daugiau nei 5000 namų ūkių. Tikimasi, kad parama saulės elektrinėms gyventojams padidins vietinės energijos, pagamintos iš atsinaujinančių išteklių gamybos pajėgumą. Elektrinės įrengimo objektas gali būti energijos vartojimo vietoje, geografiškai nutolusiose vietovėse arba elektros naudojimo vietoje – daugiabučiame pastate.

Norėdami garantuotai gauti paramą saulės elektrinėms įsirengti, konsultuokitės su „Saulės grąža“ komanda, kuri atsakys į visus būtinus klausimus.

Susiję įrašai

Parašykite komentarą

Dėkojame, kad nusprendėti palikti komentarą! Tiesiog užpildykite laukelius ir paspauskite mygtuką Skelbti. Turėkite omenyje, kad komentaras nebūtinai bus matomas iš karto, pirmiausia jis bus patikrintas.