Traktoriai kelyje

Kelių eismo taisyklės numato, kad traktoriai asfaltuotame kelyje, kaip ir žvyro kelyje ar be dangos gali važiuoti ne didesniu kaip 70 kilometrų per valandą greičiu. Autostradomis, auto magistralėmis jiems važiuoti išvis negalima.

Traktorių greitis

TraktoriaiIš tiesų traktoriai to savo maksimalaus greičio ir neišvysto, bet visgi apribojimas yra. Kaip ir yra apribojimai savaeigėms mašinoms (karo technikai su vikšrais). Tačiau kur kas aktualesnis klausimas kelyje paprastai yra traktorių mažas greitis. Mat tuomet, kai traktoriaus greitis yra mažas, tuomet jis užkemša kelią. Pagal KET, jeigu kažkokia transporto priemonė važiuoja žymiai lėčiau negu tame kelyje leistinas greitis, tuomet ji turi pasitraukti ir stengtis nesudaryti spūsčių. Kartais pasitraukti į stotelę, ar kartais į kelkraštį – kad kitos transporto priemonės galėtų lengvai aplenkti. Kaip dažnai tai matome? Retai. Dažniausiai traktoriai važiuoja iš lėto ir niekada niekur nesitraukia, net jeigu už jų formuojasi didžiausios vilkstinės. Tikriausiai traktoriaus vairuotojas turėtų jausti kažkokią prastą energetiką, nes veikiausiai gausybė žmonių tokius traktorius tiesiog keiksnoja, kad jie apskritai užkemša kelią.

Traktoriaus gabaritai

Ne tik traktoriai, bet ir kitos žemės ūkio technikos pasižymi milžiniškais gabaritais ir ką mums reikia daryti, tai reikia apdairiai žiūrėti, kokie yra tos transporto priemonės gabaritai bei stengtis neatsitrenkti į juos niekada. Aišku, tokios transporto priemonės vairuotojui tenka labai didelė atsakomybė taip važiuoti ir elgtis kelyje, kad būtų išties labai pastebimas. Visų pirma, privaloma pažymėti savo gabaritus atitinkamais raudonais, geltonais ir baltais žibintais ir atšvaitais. Kitas dalykas, kuomet transporto priemonė labai plati, netgi verta užsidėti morkinį įspėjamąjį švyturėlį ir įsijungti avarines šviesas.

Patarimai traktorių vairuotojams

Gal to net nereikia sakyti, bet su traktoriais reikėtų važinėti tik ten, kur būtina, ir kada būtina. Tai nėra paprastam susisiekimui skirta priemonė, tai priemonė, skirta statyboms ar žemės ūkiui, ir reikia ja naudotis, kur tam yra numatytos vietos. Važiuoti keliais reikėtų tik iš būtinų pasiekti taškų į kitus. Geriausia ir rinktis tokį metą, kuomet nėra didelio transporto kamščio. Galima ir rinktis kelius, kur kuo mažiau transporto srautų, kad neužkimštumėte transporto arterijų. Galiausiai, verta pasistengti vengti ir važiavimo tamsiuoju paros metu, nes būtent tada yra sunkiausia lenkti, o traktorius vis tiek bus ta transporto priemonė, kurią visiems kitiems automobiliams teks aplenkti, užuot važiavus ilga kolona iš paskos.

Susiję įrašai

Parašykite komentarą

Dėkojame, kad nusprendėti palikti komentarą! Tiesiog užpildykite laukelius ir paspauskite mygtuką Skelbti. Turėkite omenyje, kad komentaras nebūtinai bus matomas iš karto, pirmiausia jis bus patikrintas.