Burnos higiena ir jos svarba

Dantų higienaVisi žinome, kad tinkama burnos higiena ir priežiūra yra būtina norint turėti sveikus, ir gražius dantis bei neturėti problemų su dantų ar dantenų ligomis. Profesionalios burnos higienos pagalba galima savo burnos būkle pasirūpinti tinkamai, nes vien tik dantų valymo priemonių, kurias naudojame namuose, nepakanka. Ką reikia žinoti apie higieninį burnos valymą ir tinkamą burnos priežiūrą?

Pirmiausia reikia paminėti, kad burnos higienos atlikimas nėra gydymas. Tai yra profilaktinė priemonė, leidžianti laiku užkirsti kelią ligoms. Taip pat dažnai galima išgirsti, kad higieninis dantų valymas yra tik grožio procedūra. Taip klaidingai manoma dėl to, kad iš tiesų atlikus dantų apnašų valymą, dantys atgauna natūralią spalvą, kuri prarandama vartojant dažančius produktus, pavyzdžiui, geriant kavą. Iš tikrųjų tai turi ir kosmetinį efektą, tačiau daugiausia naudos toks higieninis dantų valymas turi dantims ir dantenoms. Valant apnašas galima išvengti tokių ligų, kaip dantenų uždegimas ar periodontitas. Ar žinojote, kad dėl netinkamai prižiūrimų dantų, kuomet nenuvalomos dantų apnašos, gali progresuoti periodontitas, ko pasekoje gali iškristi dantys? Sužinojus apie tai, daugelis pradeda suprasti higieninio burnos valymo svarbą ir nelaiko to tik grožio procedūra.

Daugelis klaidingai supranta burnos higienos terminą. Medikai ją skirsto į dvi kategorijas. Pirmoji yra individuali, kuomet žmogus du kartus per dieną pats valo dantis. Tam naudojamos specialios dantų priežiūros priemonės, tokios, kaip dantų ir tarpdančių šepetėliai, tarpdančių siūlai, skalavimo skysčiai ir pan. Antrajai kategorijai priklauso profesionali burnos higiena, kuri atliekama odontologijos kabinetuose ir naudojama medicininė įranga.

Ne visi supranta, kad net ir itin kruopščiai valydami dantis bei naudodami pačias geriausias dantų priežiūros priemones, mes negalime užtikrinti, kad pašalinamos visos apnašos. Kai burnoje nuolat kaupiasi minkštos apnašos, tai jos su laiku tampa kietomis apnašomis, kurių negalima paprastai pašalinti namuose. Tokios apnašų sankaupos pradeda dirginti dantenas, o dantys pasidengia sluoksniu apnašų, kuriose kaupiasi įvairios bakterijos. To pasekmės ilgainiui yra negrįžtamos, nes pradeda nykti dantenos ir kaulinis audinys esantis aplink tokius dantis. Tuomet netenkama dantų. Tam, kad viso to išvengti, reikia kasmet apsilankyti pas odontologą ir atlikti profilaktinį patikrinimą bei kreiptis pas burnos higienos specialistą, kuris atliks burnos higieninį valymą. Tai leis ilgiau išlaikyti sveikus dantis bei dantenas ir išvengti daugelio ligų bei komplikacijų, kurių gydymas kainuos labai brangiai.

Susiję įrašai

Parašykite komentarą

Dėkojame, kad nusprendėti palikti komentarą! Tiesiog užpildykite laukelius ir paspauskite mygtuką Skelbti. Turėkite omenyje, kad komentaras nebūtinai bus matomas iš karto, pirmiausia jis bus patikrintas.