Būsimoms mamytėms verta rinktis geriausią mitybą

Kai kurie maisto papildai gali būti reikšmingi ir kūdikio vystymuisi prenatalinėje stadijoje, jeigu būsimoji mama vartoja juos tinkamus tokius, kokius reikia vartoti.

Kokius papildus reikia arba galima vartoti?

Papildai visiemsKokie maisto papildai reikalingi besilaukiančioms? Pirmiausia galima tiesiog pasidairyti tokių, ant kurių tokia ir būna nurodyta paskirtis – skirta besilaukiančioms. Taip pat dažniausiai rekomenduojama vartoti ir folio rūgštį, kuri iškart vartojama dar prieš pastojant. Jos svarba daro įtaką tam tikroms vaisiaus vystymosi stadijoms.

Pirmojo trimestro metu mityba kelia sunkumus

Visgi, kai kurios būsimos mamytės iš anksto galvoja, kad joms nebus reikalingi maisto papildai, mat jos, esą tiesiog labai sveikai stengsis maitintis. Tačiau realybė dažniausiai būna tokia, kad pirmajame trimestre būsimosios mamytės maitinasi tikrai sunkiai ir joms nepavyksta maitintis gerai, kadangi vargina pykinimas, kvapai erzina, tiesiog nepavyksta valgyti kai kurių produktų. Galiausiai tenka maitintis tik tokiais antrarūšiais dalykais kaip bulvių traškučiai ir panašūs dalykai. Tad labai gerai, kuomet skurdi mityba, kada galima ją praturtinti maisto papildais.

Kaip įveikti persivalgymo priepuolius

Vėliau, kuomet pykinimas nuslūgsta, prasideda tiesiog labai didelis alkis ir persivalgymo priepuoliai. Arba būtent tą nuolatinį alkį galima vadinti persivalgymo ištisu priepuoliu, nepasotinamu apetitu. Rekomenduojama stengtis užkandžiauti sveikai: valgyti obuolius, liesą varškę, liesus pieno produktus, vaisius, daržovių salotas be majonezo ir pan. Net jeigu labiausiai norėsis tam tikrų itin saldžių ar itin sūrių produktų. Visgi reikėtų stengtis valgyti kuo sveikiau, nes tai turės įtakos vaisiaus vystymuisi ir sveikatai. Tačiau alkį tikrai galima malšinti bananais, obuoliais ir kitokiais sveikais užkandžiais.

Kaip maitintis sveikai

Galiausiai vertėtų nusibrėžti tos sveikos mitybos gaires, kas būtų sveika, o kas ne. Ir ko labiausiai reikia šiame etape būsimai mamytei ir vaikeliui? Labai geras pasirinkimas yra špinatai, brokoliai. Čia yra beveik visų medžiagų ir vitaminų, kurių reikia būsimai mamytei. Tačiau aišku nemažai nėštukių ne itin nori tokio maisto. Taip pat sveika valgyti žuvį, kurioje yra irgi reikalingų rūgščių. Geras maistas yra ir riešutai. Taip pat įvairūs baltyminiai produktai, kurių taip pat tikrai įvairių galima rasti prekybos centruose. Verta nespjauti į mėsą, net jeigu daug metų esate vegetarai ar vegetarės. Mat sveikas maistas taip pat yra ir mėsa, kada reikia daugiau geležies ir kitų medžiagų, esančių būtent joje.

Susiję įrašai

Parašykite komentarą

Dėkojame, kad nusprendėti palikti komentarą! Tiesiog užpildykite laukelius ir paspauskite mygtuką Skelbti. Turėkite omenyje, kad komentaras nebūtinai bus matomas iš karto, pirmiausia jis bus patikrintas.