Ką rinktis: butą ar namą

Būstas sostinėjeNe vienai jaunai šeimai tenka spręsti klausimą, koks būsto pirkimas Vilniuje nusimato: buto ar namo. Nemažai tipinių lietuvių vis dar svajoja apie vienkiemio tipo namą su savo didžiausiais pievų ir miškų plotais, tokia svajonė aišku nepildoma, nebent pasiryžtama namo pirkimui ar statyboms užmiestyje. Visgi didžioji dalis gyventojų gyvena butuose. Dažniausiai sprendimas, kur gyventi, daromas iš anksto, tačiau taip pat yra ir laikas, kuomet dar tik pradedama galvoti ir sprendžiama. Tad jeigu ir jūs dar tik dėliojatės pliusus ir minusus ir nežinote, kas geriau, butas Vilniuje ar namas, štai palyginimai.

Buto privalumai prieš namą

Taigi, jeigu renkatės butą, žinote jo privalumus. Visgi štai keletas jų, išvardintų dar kartą.

1. Daug daugiau butų už prieinamą kainą yra parduodama Vilniaus centre ar kitose vietose, kur puikiai išplėtota infrastruktūra. Jeigu rinksitės namą, teks mokėti kelias dešimtis kartų daugiau, kad galėtumėte gyventi tokioje pat geroje vietoje, kaip kad gyvenama bute.

2. Gyvenime jums liks daug daugiau laiko, kurį galėsite praleisti, kaip norite, jeigu gyvensite ne name, o bute. Mat bute jums reikės tik nebent išsivalyti laiptinę pagal grafiką (jeigu taip nuspręs namo bendrija), kitais atvejais, jums reikės tik rūpintis namų interjeru. Tą patį darytumėte ir gyvendami bute, tačiau taip pat reikės pagalvoti ir apie tai, kad gyvenant name jūsų lauks be galo daug darbų. Tai suris visus jūsų papildomus pinigus, ir visą jūsų laisvą laiką. Jūs remontuosite stogą, statysite pavėsines, be perstojo pjausite žolę ir kitaip be atvangos dirbsite dėl namų, o šie niekada neatrodys nei tvarkingi, nei gražūs, nei baigti remontuoti.

3. Gyvendami naujos statybos bute, jūs būdami jauna šeima būsite apsupti kitų panašiai gyvenančių žmonių. Čia bus ir daug mamų, ir daug panašių į jus kaimynų, ir tai bus puiki kaimynystė. Todėl jūs turite džiaugtis, kad gyvensite ne kažkur atsiskyrę vienkiemyje.

Namo privalumai prieš butą

1. Jūs turėsite atskirą erdvę, tad galėsite labai triukšmauti ar daryti kažką, kas šiaip kitiems trukdytų. Žinoma, tokių poreikių turi tik nedidelė dalis žmonių.

2. Galbūt patys nesuprasdami kodėl, jausitės, kad kažką turite daugiau ir geresnio, nei kiti. Nors tai bus tik saviapgaulė, mat gyvenant name jūs turite tiesiog gyvą bėdą, kadangi namas reikalauja nuolatinės priežiūros, kitaip nei butas.

Susiję įrašai

Parašykite komentarą

Dėkojame, kad nusprendėti palikti komentarą! Tiesiog užpildykite laukelius ir paspauskite mygtuką Skelbti. Turėkite omenyje, kad komentaras nebūtinai bus matomas iš karto, pirmiausia jis bus patikrintas.