Dantų priežiūra reikalauja ne tik daug laiko, bet ir investicijų. Įvairios procedūros ir gydymas atliekamas profilaktiškai arba per kelis kartus, o kainos neretai atbaido į gydytojus kreiptis laiku. Ką jau kalbėti apie tuos atvejus, kai iškyla rimtesnės problemos nei dėl ėduonies atsiradusi skylutė ir reikalingi dantų protezai, implantavimas ar panašus rimtas ir sudėtingas gydymas. Visų šių dantų sveikatos problemų pavyks išvengti ar bent minimaliai sumažinti jų rizika, jei dantys bus tinkamai prižiūrimi, laikomasi pagrindinių dantų priežiūros taisyklių.
Dantų priežiūra – kas svarbiausia
Netinkama ir nereguliari dantų priežiūra dažniausiai išprovokuoja pagrindines burnos ertmės ligas – tai ėduonį ir periodontitą. Šiems sutrikimams išsivystyti nėra nei amžiaus, nei lyties ribos, jie vienodai sparčiai atsiranda ir vienodai neigiamai veikia tiek vaikų, tiek suaugusiųjų ar senjorų dantis ir kitus burnos organus. Nors odontologinės problemos daugelį gąsdina, tačiau retai kada verčia prisiminti, kad geriausia prevencinė priemonė padedanti vidų jų išvengti yra paprasčiausias dantų šepetukas. Nors vis dar pasitaiko skeptikų, manančių, kad dantų šepetukas negali padaryti stebuklų, tyrimais įrodyta, kad būtent nuo tinkamos higienos – taisyklingo dantų valymo šepetėliu – prasideda rizikos sirgti įvairiomis burnos ligomis mažinimas.
Kaip taisyklingai valytis dantis
Taisyklingas dantų valymas yra vienas iš atsakymų, kodėl kai kuriems, net ir sąžiningai atliekantiems šią procedūrą, nepavyksta išvengti ėduonies ir kitų problemų. Dantų valymas nėra vien šepetėlio pasukiojimas burnoje, svarbu ir trukmė, ir patys judesiai.
- Pirmiausia – reguliarumas. Dantis valyti reikia du kartus per parą – ryte ir vakare. Tokiu būdu pavyksta kontroliuoti bakterijų kiekį ir išvengti jų sankaupų, kurios kelia didžiausią grėsmę.
- Ne mažiau svarbu ir trukmė. Dantys turi būti valomi apie dvi minutes – kiekvienam dantų lanko ketvirčiui skiriant po maždaug 30 sekundžių.
- Atsakingai derėtų rinktis ir dantų priežiūros priemones. Šepetėliai turėtų būti minkšti, kad nepažeistų dantenų, o pasta – su fluoridu (tokią pastą patartina rinktis tik suaugusiesiems, vaikams fluoridas dantų pastos sudėtyje yra žalingas).
- Galiausiai – priemonių atnaujimas. Visiems gerai žinoma, kad dantų šepetėlius reikia keisti kas du tris mėnesius, tačiau dažniausiai šią taisyklę pamiršta persirgę įvairiomis virusinėmis ir infekcinėmis ligomis. Ta pati taisyklė galioja ir šiomis ligomis persirgus šeimos nariui, kurio dantų šepetėlis laikomas greta.
Taisyklinga dantų priežiūra – tai tiesiausias kelias į sveiką ir gražią šypseną be jokių ligų.
Parašykite komentarą