Geriausių šampūnų nuo pleiskanų paslaptys – kurie iš jų tikrai veikia?

Pleiskanos yra neįtikėtinai paplitusi liga, kuria tam tikru gyvenimo laikotarpiu serga apie 80 % žmonių. Nors niekam nereikia gėdytis šios problemos, negalima paneigti, kad ji gali būti labai erzinanti. Jau nekalbant apie gėdą, jei nuolat atsiduriate socialinėse situacijose. Nekontroliuojamos pleiskanos taip pat gali neigiamai paveikti jūsų pasitikėjimą savimi ir netgi turėti įtakos jūsų darbingumui ar mokyklos lankomumui. Visi žinome, kaip smarkiai pleiskanos gali pasireikšti ir kaip dėl jų diena iš dienos gali niežėti ir skaudėti plaukus. Deja, atsikratyti pleiskanų nėra taip paprasta, kaip nueiti į vietinę vaistinę ir nusipirkti specialaus šampūno. Rinkoje yra tiek daug skirtingų produktų, kad net ir įžvalgiausiam vartotojui lengva pasinaudoti išbandant naujus šampūnus nuo pleiskanų. Sampunas nuo pleiskanu turi būti itin geras, kad padėtų išspręsti šią problemą.

Kas yra pleiskanos?

Pleiskanos yra dažna galvos odos būklė, dėl kurios ant galvos odos kaupiasi smulkūs negyvos odos dribsniai. Paprastai tai rodo, kad galvos odoje trūksta sveikų riebalų (sebumo), todėl ji sausa ir pleiskanojanti. Nors pleiskanos pačios savaime nėra kenksmingos ir nekelia pavojaus jūsų sveikatai, jos gali labai erzinti ir varginti. Pleiskanos gali atsirasti bet kokiame amžiuje ir vargina visų rasių ir lyčių žmones. Pleiskanos gali reikšti rimtesnę problemą, pavyzdžiui, pernelyg aktyvią imuninę sistemą. Pleiskanų atsiradimo priežastys gali būti įvairios. Jas gali sukelti sausa galvos oda, tam tikros plaukų priežiūros priemonės, tam tikras klimatas, maistinių medžiagų trūkumas mityboje ar net stresas! Nors pleiskanos gali labai varginti, jos nėra rimtos ir gali būti gydomos specialiais šampūnais, kurių sudėtyje yra veikliųjų medžiagų.

Skirtingi pleiskanų tipai

Dažniausiai pasitaikančios pleiskanų rūšys yra šios:

  • Šis pleiskanų tipas dažnai pasireiškia žmonėms, kurių galvos oda riebi arba jautri, ypač vidutinio amžiaus ar vyresnio amžiaus. Paprastai pleiskanos būna žvynuotos, suragėjusios odos dėmės, o ne matomi balti dribsniai, būdingi kitiems pleiskanų tipams. Seborėjinis dermatitas nėra ichtiozė ar psoriazė.
  • Psoriazė – tai reta būklė, kuria serga apie 2 % gyventojų. Tai ilgalaikė būklė, dėl kurios ant odos atsiranda raudonų, žvynuotų dėmių ir kuri gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje, įskaitant galvos odą.
  • Ichtiozė – tai reta genetinė liga, dėl kurios gali atsirasti stora, žvynuota oda, kuri gali pleiskanoti. Sergantieji ichtioze dažnai ilgai serga pleiskanomis.
  • Stresas, hormonų pokyčiai, tam tikri plaukų produktai ir net tam tikri šampūnai taip pat gali sukelti pleiskanų atsiradimą.

Susiję įrašai

Parašykite komentarą

Dėkojame, kad nusprendėti palikti komentarą! Tiesiog užpildykite laukelius ir paspauskite mygtuką Skelbti. Turėkite omenyje, kad komentaras nebūtinai bus matomas iš karto, pirmiausia jis bus patikrintas.