Kaip organizuoti mirusiojo parvežimą iš užsienio?

Nepavydėtina situacija, tačiau kartais taip nutinka – artimas žmogus iškeliauja anapilin būdamas užsienyje. Tai yra ne tik didžiulis širdies skausmas, tačiau ir daug organizacinių problemų, kurias jums vis tiek reikės išspręsti, net ir gedint artimojo. O tai padaryti gali būti dvigubai sudėtinga.

PervežimaiMirusiojo parvezimas is uzsienio yra ne tik ganėtinai sudėtingas, bet tuo pačiu ir brangus procesas. Žinoma, kaina didžiąja dalimi priklauso nuo to, iš kokios pasaulio šalies reikės pargabenti kūną. Žmonėms dažnai tikriausiai iškyla įvairių klausimų apie kūno parvežimo iš užsienio paslaugą, o atsakymų nėra labai daug. Dėl šios priežasties pabandysime atsakyti į daugumą dažniausiai užduodamų klausimų.

Jei žmogus miršta natūraliai, savalaike mirtimi, kūno parvežimas iš užsienio dažniausiai užtrunka nuo 5 iki 7 dienų. Kaip bebūtų, jei žmogus žuvo avarijoje arba yra neaiškių aplinkybių dėl žmogaus mirties, kurias dar reikia išsiaiškinti, šis terminas gali prailgėti. Tokiais atvejais kūną gali pasiimti policijos pareigūnai, su juo atlikti tam tikrus tyrimus. Tai reiškia, jog parvežimas užtruks maždaug 10-15dienų. Parvežimo terminas taip pat labai smarkiai priklauso nuo to, kurioje pasaulio šalyje žmogus mirė. Taip yra dėl to, jog skiriasi valstybių biurokratiniai mechanizmai. Dėl šios priežasties patikslinto termino teiraukitės kompanijos, į kurią kreipiatės dėl kūno pargabenimo paslaugų.

Kaip vyksta pargabenimo procesas? Visų pirma jums reikėtų susisiekti su tos šalies ar vietovės, kurioje mirė žmogus, administracinėmis įstaigomis. Gera idėja kreiptis į ambasadą. Praneškite apie situaciją ir paprašykite nurodymų, kaip reikėtų elgtis toliau. Dažniausiu atveju ambasada jau turės paruošusi detalų planą, kaip reikėtų elgtis tokioje situacijoje, o dažnu atveju net ir pagelbės įvairiais klausimais, jei tik jums reikės pagalbos.

Kitas žingsnis – užregistruokite mirtį. Mirtis privalo būti registruojama toje valstybėje, kur žmogus mirė. Registruodami mirtį turėsite pateikti gan išsamią informaciją apie asmenį – jo vardą ir pavardę, gimimo datą, paso duomenis, pilietybę, savo ryšius su mirusiuoju.

Sekantis žingsnis – patikrinkite, ar asmuo turėjo gyvybės draudimą ir ar draudimas padengia išlaidas, kurios bus patirtos transportuojant kūną. Kaip jau minėjome, ši paslauga yra brangi, todėl jei pavyktų gauti apmokėjimą iš draudimo bendrovės, jums labai pasisektų.

Kai jau išsiaiškinote šiuos dalykus, pats laikas kreiptis į įmonę, kuri atlieka palaikų pargabenimą. Tokiu būdu suderinsite visas detales ir sužinosite tikslią kainą, kiek kainuos ši paslauga.

Susiję įrašai

Parašykite komentarą

Dėkojame, kad nusprendėti palikti komentarą! Tiesiog užpildykite laukelius ir paspauskite mygtuką Skelbti. Turėkite omenyje, kad komentaras nebūtinai bus matomas iš karto, pirmiausia jis bus patikrintas.