Kaip pasistatyti sodo šiltnamį?

Jei norite auginti kuo šviežesnį ir maistingesnį maistą, sodo šiltnamis yra tinkamas sprendimas. Sodininkystė šiltnamyje, palyginti su tradicine sodininkyste, turi keletą privalumų, pvz: mažesnė dirvožemio erozija. Auginant augalus šiltnamiuose, jie nebus veikiami dirvožemio erozijos dėl lietaus. Taip yra todėl, kad lauke nėra dirvožemio, kurį reikėtų nuplauti. Daržo žalumynai labai gerai išsilaiko iki 5 dienų, todėl galite lengvai užsiauginti neribotą jų kiekį per visą sezoną. Galite nusipirkti paruoštų daržovių laikymo konteinerių, kuriuose yra skyriai šviežioms prieskoninėms žolelėms ir pomidorams; arba galite susikurti savo pačių su skirtingo dydžio skyriais įvairių rūšių produktams. Įsitikinkite, kad kiekviename skyriuje yra bent 10 litrų vietos! Auginti savo daržoves ne tik skaniau, bet ir daug sveikiau nei visus metus valgyti perdirbtus užkandžius ir greitąjį maistą. Štai keletas patarimų, kaip pasistatyti šiltnamį, kad jūsų šeima visus metus galėtų mėgautis savo natūralių daržovių šaltiniu:

Planuokite iš anksto

Šiltuoju metų laiku pradėkite auginti daržoves savo vaizduotėje, bet būtinai turėkite žiemojimo planą. Visada pravartu sumažinti žiemos mėnesiais sodinamų daržovių skaičių, kad likusią metų dalį galėtumėte maitintis žiemai palankesnėmis daržovėmis. Vasaros mėnesiais visada galite papildyti esamą sodą daugiau daržovių, tačiau visada pravartu šiek tiek praretinti agurkus, moliūgus ir pomidorus prieš jiems patenkant į rinką, kad žiemą jie nebūtų per tankūs. Siltnamis – kiek jis kainuoja?

Išnaudokite žiemą savo struktūrai sustiprinti

Stipriems ir sveikiems augalams reikia stipraus ir sveiko dirvožemio. Štai kodėl savo šiltnamį turėtumėte statyti iš natūralių medinių blokų arba tvorų. Naudodami medinius blokelius ar tvoreles sustiprinsite ir stabilizuosite savo sodinukus, o medžiams, vynmedžiams ir gėlėms bus lengviau augti. Naudokite tik atsparius augalus, pavyzdžiui, pomidorus, agurkus ir paprikas. Venkite sodinti švelnius ar jautrius augalus, pvz:

Statykite iš medžio – geriausia naudoti įvairią medieną

Statydami šiltnamį, gerai jį statyti iš įvairios medienos. Rinkitės vabzdžiams ir ligoms atsparią medieną, kad jūsų augalams nepakenktų vabzdžiai ar ligos, galinčios kelti grėsmę jūsų derliui. Ieškokite duglaso eglės, ponderosos pušies, sekvojos, maumedžio, kedro ir eglės. Statydami duris ir langus, naudokite medienos ir stiklo derinį, kad geriausiai apsisaugotumėte nuo vabzdžių ir ligų.

Rinkitės geros kokybės duris ir langus

Rinkdamiesi kokybiškas medines duris ir langus galite gerokai prailginti durų ir langų ilgaamžiškumą. Jei įmanoma, įsigykite duris su užraktu ir langų rėmus, pagamintus iš patvarios ir patrauklios medienos. Jūsų šiltnamis turėtų atlaikyti kritimus ir skilimus, todėl geriausia įsigyti medines duris su užraktu.

Susiję įrašai

Parašykite komentarą

Dėkojame, kad nusprendėti palikti komentarą! Tiesiog užpildykite laukelius ir paspauskite mygtuką Skelbti. Turėkite omenyje, kad komentaras nebūtinai bus matomas iš karto, pirmiausia jis bus patikrintas.