Įmonės steigimas – tai didelis ir atsakingas žingsnis, reikalaujantis ne tik nemažai finansinių išteklių, bet ir aiškaus verslo plano. Todėl prieš steigiant įmonę naudinga apgalvoti viską, jog paskui netektų susiimti už galvos ir stresuoti. Pagrindinis dalykas, ką jums reikia žinoti – būtinai ieškokite buhalterines paslaugas teikiančios įmonės, jog padėtų steigti įmonę. Įmonės steigimas reikalauja daug žinių ir praktikos, todėl turėtumėte iš karto ieškoti profesionalų, kurie padės ne tik pasirūpinti registracijos adresu, bet ir kitais dalykais.
Kodėl reikia iš karto ieškoti buhalterio?
Nors teigiama, jog turint įmonę ne visada reikalingas buhalteris, pavyzdžiui, jeigu verslininkas turi MB ir jis nėra PVM mokėtojas, tai nėra visiškai tiesa. Nors buhalteris nėra būtinas, tai nereiškia, kad jis nereikalingas. Mokesčių mokėjimas labai sudėtingas procesas, jo supratimui reikalingos ne tik žinios, bet ir praktika. Iš to, kas pateikiama internete, galima daug išmokti, tačiau nepakankamai, jog tvarkingai verstumėte buhalteriją. Jeigu norite, kad įmonė veiktų be jokių priekaištų ir turėtumėte tvarkingai vedamą buhalteriją, tuomet jokiu būdu nepamirškite samdyti buhalterio. Jums nebūtinas darbuotojas, galite rinktis buhalterines paslaugas, na, arba bent jau nuolatines konsultacijas.
Kada verta rinktis individualią veiklą, o ne steigti įmonę?
Įmonės steigimas nėra vienintelis būdas, kaip pradėti nuosavą verslą. Jeigu turite idėją, tačiau šiuo metu neturite pakankamai lėšų ar motyvacijos steigti įmonę, galite pradėti verslą su individualia veikla. Jos privalumai labai akivaizdūs: lengvesnė buhalterija, galima išsiimti pažymą vos per kelias minutes, mokesčiai mokami vos kartą per metus, galima samdyti darbuotojus. Tačiau prie visų šių privalumų prisideda ir begalės nepatogumų. Deja, bet individuali veikla nebuvo ir nebus tobuliausias verslo modelis, todėl, jeigu norite, kad verslas eitųsi sklandžiai ir gautumėte visas palankias verslui sąlygas, anksčiau ar vėliau vis tiek turėsite steigti įmonę. Tačiau tai nereiškia, jog steigti privalote iš karto. Galite pradėti nuo individualios veiklos ir po truputį pereiti prie įmonės steigimo.
Kaip įmonės statusas įtakoja jos pardavimą?
Vargu ar kas steigia įmonę su mintimi, kad ją reikės parduoti. Bet turint omenyje, kiek daug verslų yra parduodama kiekvieną dieną, būtų kiek naivu nepagalvoti apie tai, kas labiausiai padidintų parduodamo verslo vertę. Labiausiai ją kilsteli, jei verslas turi įmonės juridinį statusą, o pati įmonė yra tvarkinga ir neturi jokių įsiskolinimų. Labiausiai vertingas parduodamas verslas yra susietas su UAB juridiniu vienetu. Kiek mažiau vertingas – MB juridinis statusas. Kiek sunkiau gali būti parduoti verslą, kuris yra įregistruotas kaip individuali veikla ar individuali įmonė, nes verslą gali būti sunkiau sėkmingai ir greitai atsieti nuo jo įkūrėjo.
Parašykite komentarą