Kokius pokyčius reikia mokėti valdyti įmonėje

Kiekvienai įmonei pokyčių valdymas yra ir turėtų būti labai svarbus dalykas. Nes tik tuomet, kada pavyksta tikrai suvaldyti pokyčius, galima tikėtis kažkokio progreso. Reikia būti pasiruošus įvairioms situacijoms, jas ir vadiname pokyčiai. Lengva važiuoti tiesiu keliu, sunku persiorientuoti sankryžose. Tačiau kuo daugiau ruošiesi, kuo daugiau laiko stengiesi praleisti protingai, teisingai ir taip, kaip reikia, tuo dažniau gali tikėtis to, kad išmoksi ir esant pokyčiams, su jais susidorosi. Tokių įgūdžių galima įgyti ir mokantis tam tikrų dalykų internetu, nuotolinių mokymų platformose.

Darbuotojų kaita

Pokyčiai ir jų valdymasKoks pokyčių valdymas turėtų būti sukoordinuotas? Pirmiausia tai – darbuotojų kaita. Gal pradėjote dirbti ir daryti kažkokią veiklą vien todėl, kad turėjote puikią komandą. Keliese susibūrėte atlikdami įvairias skirtingas funkcijas ir sudarėte tobulą sąskambį. Tačiau ar pavyktų įmonę išlaikyti, jeigu kuris nors iš darbuotojų išeitų, jeigu į jo vietą ateitų kitas? Ruoštis reikia ir tam, kad nepakeičiamų nebūna ir tad tam tikru metu galbūt kažkam reikės perleisti pareigas. Tad ir visos jos atliekamos bei tvarkomos turi būti taip, kad reikalui esant, galėtų ir kiti žmonės jas perimti, o ne buvęs darbuotojas išsineštų visas darbo paslaptis su savimi, ir niekas nesužinotų, ką daryti vietoje jo.

Prastas darbo organizavimas

Reikia nusiteikti ir darbo stebėsenai. Kuo daugiau kolektyve žmonių, kuo daugiau įmonėje kolektyvų, tuo svarbiau yra tinkamai suformuotas darbuotojų valdymas ir organizavimas. Jeigu hierarchija yra tik dėl pasididžiavimo, tačiau praktikoje ji neveikia ir vyksta betvarkė, tada reikia kitaip mokytis ir ruoštis.

Didelė plėtra

Ne tik sunkiems dalykams reikia ruoštis. Netikėta plėtra ir pakilimas irgi gali tapti chaoso priežastimi, jeigu tam bus nesiruošta, ir tai bus nevaldoma. Staiga nebegalėsite aptarnauti visų klientų, nežinosite, kaip geriau plėstis, su kuo sudaryti sutartis ir pan. Tad verslas turi būti pasirengęs augimui. Jis turi būti ne tik toks koks dabar yra geriausioje formoje, bet ir turėti tarsi čiuptuvus aplink – kad būtų aišku, ką dar galima būtų daryti, kaip judėti, jeigu vyktų staigus augimas, kurį suvaldyti sunkiausia.

Minusinis biudžetas

Bankrotas ir negalėjimas atsiskaityti už paslaugas, negalėjimas sumokėti atlyginimų – tai baisi realybė įmonei, tačiau ir šitam blogajam variantui reikia ruoštis. Galvoti, kaip jį suvaldyti. Tai gali būti kiekvienos įmonės raidos etapas – nusileidimas arba ir pabaiga. Su tuo gali būti susijusios ir kitos krizės, tačiau viskam įmanoma pasiruošti iš anksto.

Susiję įrašai

Parašykite komentarą

Dėkojame, kad nusprendėti palikti komentarą! Tiesiog užpildykite laukelius ir paspauskite mygtuką Skelbti. Turėkite omenyje, kad komentaras nebūtinai bus matomas iš karto, pirmiausia jis bus patikrintas.